Zanieczyszczenia wody

ZWiK i MPWiK: Razem na ratunek Odrze

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 sierpnia 2022 07:21

W Szczecinie trwa natlenianie Odry za pomocą urządzeń przekazanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Warszawy. Na miejscu aparaturę obsługują pracownicy ZWiK Szczecin.

Bardzo niski poziom tlenu u w Odrze to kolejny etap ekologicznej katastrofy, która dotknęła rzekę. Od kilku dni podejmowane są próby natlenienia Odry.

„Od środy używamy tym celu ozonatora dostarczonego przez MPWIK Warszawa.Na miejscu ich obsługą zajmują się nasi pracownicy. Urządzenia pozostaną w Szczecinie do czasu, gdy stan Odry, przede wszystkim jej natlenienie, osiągną odpowiednie parametry. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy MPWiK Warszawa i władzom stolicy” - informuje ZWIK w Szczecinie.

Warto dodać, że pracownicy tej spółki niemal od samego początku katastrofy ekologicznej na rzece Odrze pomagają także usuwać z rzeki martwe ryby.

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się także Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. "Solidarność samorządów w praktyce. W związku z poważną sytuacją na Odrze użyczyliśmy przyjaciołom ze Szczecina ozonatora, który pomoże w natlenianiu i oczyszczaniu rzeki. Ekipa MPWiK Warszawa od wczoraj pracuje ramię w ramię z miejskimi służbami w Szczecinie" - czytamy we wpisie polityka.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZWIK Szczecin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 sierpnia 2022 07:21
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  MWiK Chodzież: Trwają od…

  Zniknął azbest i żeliwo

  Edukacja to podstawa

  Wyjątkowi goście w ZWiK Sława

  W Łodzi jest 213 studni

  Woda głębinowa do picia, nie do podlewania

  Podpisali umowę na dokum…

  Kielce: Pierwszy krok do przebudowy magistrali wodociągowej