Pozostałe

Akcja edukacyjna "Toaleta to nie śmietnik"

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 14 maja 2023 20:21

Wodociągi w Jaworznie przypominają, aby nie wrzucać do toalet artykułów higienicznych, czy wylewać zużytego oleju. Pracownicy spółki przez takie praktyki niemal codziennie muszą walczyć z usterkami urządzeń kanalizacyjnych.

To czego nie zdołają przechwycić i wyciągnąć z kanalizacji, trafia i osadza się na pompach w przepompowniach ścieków, blokując ich pracę oraz powodując wyciek ścieków na powierzchnię. To, jak podkreśla spółka, generuje olbrzymie koszty oraz wpływa na funkcjonowanie kanalizacji w dzielnicach oraz zakłóca prawidłowy odbiór ścieków z gospodarstw domowych.

 „Pampersy, ręczniki, podpaski, chusteczki nawilżające, a do tego resztki jedzenia, stwardniałe bryły tłuszczu i oleju oraz szmaty, gruz i kamienie - to tylko nieliczne elementy, które codziennie wyciągają nasi pracownicy z rur kanalizacyjnych”- piszą Wodociągi Jaworzno.

Dlatego Spółka przypomina i apeluje, aby podczas codziennego korzystania z toalety, do sedesu trafiał tylko papier toaletowy. Takie elementy jak: przepalony olej, chusteczki higieniczne, pampersy, włosy, podpaski, czy też patyczki do uszu, nie powinny trafiać do muszli klozetowej i kuchennego zlewu. Ich nagromadzenie jest jedną z głównych przyczyn powstawania niedrożności i zatorów w kanalizacji.

Źródło: Wodociągi Jaworzono

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 14 maja 2023 20:21
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  IGWP otwiera specjalne k…

  IGWP otwiera specjalne konto bankowe

  110 mln zł na gospodarkę…

  Podlasie: podpisano umowy z 30 gminami

  Kaliskie PWiK: po dwóch …

  W Kaliszu zapraszają na kranówkę!

  Branżowcy spotkali się z…

  Zachodniopomorskie: debata na temat aktualnych problemów branży wod-kan