Trendy

Dzień Wody w Lubelskich Wodociągach

Marcin Simiński Dodany dnia: 27 marca 2024 10:30

W jaki sposób możemy chronić bezcenne zasoby wody, czym jest ślad wodny i jak nasze codzienne życie wpływa na jego powstanie– o tym wszystkim dyskutowała młodzież w siedzibie lubelskiego MPWiK w ramach obchodów Światowego Dnia Wody 22 marca 2024 roku.

Debatę pod hasłem „Bądź odpowiedzialny i myśl ekologicznie! Bez wody nie ma życia!” przygotowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 28 oraz Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie. Rozpoczęli od zagadnień związanych z procesem produkcji i oczyszczania wody w Lublinie, właściwościami lubelskiej wody wodociągowej, jej podziemnymi zasobami, by przejść do problemów natury globalnej, czyli kryzysem klimatycznym, który bezpośrednio wpływa na ograniczenie naturalnych zasobów wody, również w naszym kraju i regionie.

Tematem, który wywołał najgorętszą dyskusję był tzw. ślad wodny, czyli ilość wody zużywana do wyprodukowania produktów codziennego życia: żywości, kosmetyków, odzieży, mebli i  wielu innych.

Młodzież miała wiele pomysłów, jak świadomie ograniczyć ślad wodny. – Dawać produktom drugie życie, czyli kupować odzież z drugiej ręki. Kupować rzadziej, ale produkty wyższej jakości, które dłużej nam posłużą. Świadomie kupować produkty i ograniczać konsumpcję – wyliczali młodzi ludzie.

Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą i świadomością w kwestii ekologii: piją wodę kranową z butelek wielorazowego użytku, do zmywania i mycia zużywają wodę w niezbędnym zakresie.

Młodzież zwiedziła także Stację Wodociągową „Centralna” oraz zapoznała się z pracą Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego.

Źródło: MPWiK Lublin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 27 marca 2024 10:30
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Chrzanowskie s…

  Prezes Ł. Brzózka: „Mamy szczęście do ludzi”

  Dlaczego nie doszło do p…

  Odra płynąca przez Zbiornik Racibórz Dolny wróciła do pierwotnego koryta. Jednak prz…

  Wrocławianie na II miejs…

  Wielki sukces zespołu ds robotyzacji MPWiK Wrocław