Ekspolatacja systemów wodnych

Inwestycja, za inwestycją- mieszkańcy proszeni o wyrozumiałość

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2022 21:28

Do listopada Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej zrealizują w Cieszynie kilka ważnych inwestycji. Spora inwestycja jest przez spółkę prowadzona też w niedalekim Ustroniu.

 Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej zapowiadają, że już niebawem I na ulicy Stawowej rozpocznie się pierwszy etap wymiany sieci wodociągowej (chodzi o 564 metry naszej sieci z  przyłaczami)  Około 560 metrów nowych rur położonych będzie na ulicach Garncarskiej i Bobreckiej. Awaryjnie WZC wymieni też sieć z przyłączami na ulicach: Św. Jerzego, Barteczka/Skrzypka w Cieszynie.

„Zapewniamy, że robimy wszystko, aby modernizacja wodociągów odbywała się bez uciążliwości dla naszych Klientów, ale – niestety - nie zawsze jest to możliwe. Prowadząc prace ziemne czasami napotykamy bowiem na różne „niespodzianki”, które nam przysparzają więcej pracy, a Państwu sprawiają problem, gdyż nie macie bieżącej wody. Dlatego już teraz, z góry, przepraszamy za możliwe niedogodności i prosimy o wyrozumiałość”- apeluje do mieszkańców Spółka.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu WZC od ubiegłego roku realizują  w Ustroniu dużą inwestycję wycenioną na ponad 1 100 000 zł. Modernizowane są tam komory redukcyjno-pomiarowe,  dzięki którym będziemy można kontrolować przepływ wody i jeszcze szybciej reagować na ewentualne awarie. Wymieniane jest przy okazji  jest ponad 2 tys. metrów sieci wodociągowej wraz z przyłączami na ulicach Wiejskiej i Potokowej aż do ul. Gazdowskiej w Bładnicach Górnych. Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec października- informuje Spółka.

***

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej dostarczają wodę dla około 136 tys. mieszkańców w 10 gminach: Cieszynie, Ustroniu, Skoczowie, Wiśle, Strumieniu, Hażlachu, Dębowcu, Goleszowie, Chybiu oraz hurtowo dla mieszkańców Brennej. Zdolność produkcyjna 9 ujęć wody wynosi 36.968 m3/d. W sytuacjach awaryjnych miasto Cieszyn może korzystać z dostawy wody z Czeskiego Cieszyna - w ilości max  około 1.800 m3/d, poprzez istniejące przewody wodociągowe stanowiące handlowe przejście graniczne wody pitnej. Spółka eksploatuje 1927,9 km sieci wodociągowej dostarczając wodę dla prawie 32 800 odbiorców zarówno indywidualnych, jak i firm. W administracji spółki na zasadzie umów cywilno-prawnych znajduje się około 340 km kanalizacji sanitarnej i 5 oczyszczalni ścieków w gminach: Ustroń, Wisła, Goleszów, Chybie i Strumień o maksymalnej przepustowości łącznej 27.016 m3 na dobę.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2022 21:28
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Drugi przewiert pod Wis…

  Alternatywny układu do przesyłu ścieków w Warszawie

  Hrubieszów: powstanie zb…

  Hrubieszów: powstanie zbiornik o powierzchni 20 ha

  400 mieszkańców Jaworzna…

  Wybudują 5,5 km kanalizacji, przebudują wodociąg

  Rozdzielą sieć na Starym…

  W Płocku rusza spora inwestycja