Działalność bieżąca

Kolejna Kawa z ekspertem za nami

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 czerwca 2022 08:24

W miniony wtorek, 14 czerwca Wodociagowiec.pl wspólnie z naszym partnerem, firmą CodiFive zorganizował kolejne nieodpłatne weebinarium z cyklu „Kawa z Ekspertem”.

Spotkanie to poprowadzili Damian Simiński, Redaktor Naczelny Wodociagowca.pl oraz Michał Wiktor Żmijewski, współwłaściciel CodiFive - firmy zajmującej się wdrażaniem oprogramowania dla branży wod-kan.

Tym razem rozmawialiśmy na temat „Technicznych i ekonomicznych aspektów doboru pojazdu ssąco-płuczącego optymalnie dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstwa”, a naszym gościem był Pan Jarosław Kubicaekspert z zakresu diagnostyki sieci wod-kan oraz hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji, absolwent Wydziału Ekonomii Transportu – Akademii Ekonomicznej w Katowicach, od ponad dwudziestu lat wiceprezes zarządu Inter Global sp. z o.o.

Podczas weebinarium omówiliśmy kluczowe czynniki analizy potrzeb w zakresie hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji, aspekty związane ze stosowaniem pojazdów z odzyskiem wody, problem przeciążenia pojazdów ssąco płuczących – metody ograniczenia i przeciwdziałania, poprawę wydajności, komfortu i bezpieczeństwa pracy na przykładzie rozwiązań stosowanych przez firmę Cappellootto, serwis – wpływ na koszty użytkowania pojazdów, a także „czynnik ludzki” jako ogniwo wymagające ciągłego szkolenia.

To było bardzo ciekawe spotkanie!

Kolejna Kawa z ekspertem już niebawem!

Kolejne, ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie z cyklu Kawa z ekspertem odbędzie się we wtorek, 28 czerwca o godz. 10.00. Podsumujemy w niej kampanię taryfową w latach 2021-2022 i omówimy najczęściej popełniane błędy przez przedsiębiorstwa wodociągowo – kanalizacyjne. Poruszymy także zagadnienie skrócenia okresu obowiązywania taryf, w tak trudnych, jak obecnie, czasach dla przedsiębiorstw wod-kan.

Naszym ekspertem będzie Pani Agnieszka Zając, prawnik, ekspert w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej - PGW Wody Polskie do spraw taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, współautorka wielu książek z tej dziedziny, w tym wydanego kilka dni temu przez Wydawnictwo C.H.Beck nowego „Komentarza do Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków”.

Przypomnijmy, Pani Agnieszka gościła już w Kawie z ekspertem w grudniu 2021 roku (spotkanie to można obejrzeć klikając w zdjęcie powyżej, bądź TUTAJ), a weebinarium cieszyło się dużym zainteresowaniem i zebrało bardzo dobre recenzje. Warto zatem ponownie w nim uczestniczyć, gdyż zdobyta w ten sposób wiedza może Państwu znacząco ułatwić pracę podczas przygotowywania kolejnych wniosków taryfowych.

Chętnych do udziału w weebinarium zapraszamy do zgłaszania się na nie pod wskazanym adresem: https://kawa.codifive.pl/

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 czerwca 2022 08:24
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Miasta Krakowa…

  Tańczące, różnokolorowe wodne kaskady

  Poznań: Koalicja ZaZiele…

  W Poznaniu dbaja o wodę deszczową

  Rosną emocje wokół polit…

  Związkowcy oczekują interwencji ministra

  Kawa z ekspertem- webinar

  Proces zmian systemu informatycznego