Aktualności od 1 do 10

Kontynuacja naprawy wałów na Wiśle

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 15 marca 2021 16:15

Będzie kontynuacja naprawy wałów na Wiśle

W Ostrówku podpisano umowy na kontynuację modernizacji kolejnych odcinków prawostronnego wału przeciwpowodziowego Wisły.  Celem projektów jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa powodziowego terenów chronionych przez wał i przywrócenie funkcji technicznych wału.

Prace będą zrealizowane na odcinku 3,2 km na terenie gmin Sobienie-Jeziory i Karczew oraz na 3,6 km odcinku w gminie Sobienie-Jeziory.

Przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej podkreślali istotność tej inwestycji, i dziękowali Wodom Polskim za sukcesywne odnawianie obwałowań.

W imieniu mieszkańców naprawdę bardzo serdecznie dziękuję za te inwestycje. Współpraca na linii Wody Polskie-samorząd przyniosła dobry efekt i przyniesie, mam nadzieję, kolejne świetne efekty w postaci modernizacji wałów w innych gminach i samorządach. Bezpieczeństwo to rzecz absolutnie najważniejsza, szczególnie, jak mamy do czynienia z takimi żywiołami, jak woda- powiedział Burmistrz Karczewa, Michał Rudzki.

Od kilku lat Wody Polskie sukcesywnie odnawiają obwałowania realizując jedno z najważniejszych statutowych zadań – ochronę przeciwpowodziową.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 15 marca 2021 16:15
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Pracownicy wykonali mobi…

  Wodociągi Chrzanowskie

  Wodociągi Kościańskie pr…

  Nawozy drożeją, a osad można otrzymać za darmo!

  W Łodzi jest 213 studni

  Woda głębinowa do picia, nie do podlewania

  Okonie „testerzy” wrócił…

  Łódź: ryby na straży czystości wody