Ekspolatacja systemów wodnych

O ciągłość dostawy wody martwić się już nie muszą

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 kwietnia 2021 20:30

Małopolska: W Ryczowie wybudowali zbiorniki

O ciągłość dostawy wody martwić się już nie muszą

Zapewnieniu ciągłości dostaw wody na terenie gminy Spytkowice w znaczący sposób pomoże zrealizowana inwestycja, polegająca na budowie dwóch zbiorników wyrównawczych na wodę pitną zlokalizowanych w Ryczowie (woj. małopolskie, pow. Wadowice).

Inwestycja polegała na budowie dwóch zbiorników wyrównawczych wody pitnej o łącznej pojemności prawie 1100 m3 wraz z rurociągami technologicznymi, hydrofornią, zbiornikiem na zrzuty wody i deszczówkę, ogrodzeniem, kanalizacją deszczową, a także wszelkimi niezbędnymi instalacjami. Ponadto wykonano utwardzenie drogi dojazdowej z kostki brukowej, chodnik oraz oświetlenie. W ramach realizacji zadania zamontowano także specjalny system sterowania, pozwalający na zdalną obsługę poszczególnych urządzeń.

Całkowita wartość inwestycji to kwota 1,5 miliona złotych. Na realizację zadania gmina Spytkowice pozyskała ponad 850 tysięcy złotych dofinansowania zewnętrznego. Środki te pochodzą z funduszy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, a wielkość pozyskanego dofinansowania to ponad 50% całej operacji. Jednocześnie jest to maksymalna kwota, jaką mogła otrzymać nasza gmina, biorąc pod uwagę planowaną wielkość poniesionych kosztów.

Zbiorniki posłużą nie tylko Mieszkańcom Ryczowa, ale także trzech innych sołectw: Półwsi, Bachowic i Spytkowic.

- Realizacja tej inwestycji pozwoli zapewnić ciągłość dostawy wody dla gospodarstw domowych w sołectwie Ryczów, a także w części sołectw Spytkowice i Bachowice, i docelowo w sołectwie Półwieś. Ponadto będziemy mogli  zlikwidować urządzenia pompowni w Ryczowie oraz zbiornik na wodę pitną w miejscowości Półwieś. Zbiorniki, po zakończeniu wszystkich procedur urzędowych, planujemy oddać do użytkowania w okolicach miesiąca maja br. To dla nas dobry moment, z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w okresie letnim - komentuje inwestycję kierownik Gminnego Zakładu Usług Wodnych w Spytkowicach Elżbieta Szcząber.

Źródło: Gmina Spytkowice

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 kwietnia 2021 20:30
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  I to jest powód do dumy!

  Wodociągi Zielona Góra z „brylantem biznesu”

  Woda z kranu jak z butel…

  Mieszkańcy Wrocławia mogą bez obaw pić wodę z kranu bez przegotowania. Wszystko dzi…

  Zawiercie: budowa ważneg…

  Zawiercie: budowa ważnego wodociągu

  Małopolska: Gm. Niepołom…

  Oczyszczalnia membranowa za 32 mln złotych