Inwestycje

Pełne ręce roboty pracowników Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 14 listopada 2022 07:21

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej niedawno zakończyły niedawno kilka inwestycji w obszarze modernizacji sieci wodociągowej. Kolejne zadania spółka ma zamiar wykonać jeszcze do końca tego roku.

Wśród zakończonych ostatnio inwestycji jest wymiana wodociągu na odcinku ponad 2000 metrów bieżących z przyłączami przy ulicy Wiejskiej w Ustroniu, oraz przebudowa sieci wodociągowej w Chybiu.

- Do końca roku planujemy wymienić wodociąg z przyłączami na ulicach Gołębia, Wysoka i Ligonia w Cieszynie oraz rozpocząć  wymianę wodociągu z przyłączami na Górnośląskiej w Wiśle - zapowiadają Wodociągi w Cieszynie.

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej dostarczają wodę dla około 136 tys. mieszkańców w gminach: Cieszynie, Ustroniu, Skoczowie, Wiśle, Strumieniu, Hażlachu, Dębowcu, Goleszowie, Chybiu oraz hurtowo dla mieszkańców Brennej. Zdolność produkcyjna 9 ujęć wody wynosi 36.968 m3/d. W sytuacjach awaryjnych miasto Cieszyn może korzystać z dostawy wody z Czeskiego Cieszyna - w ilości max  około 1.800 m3/d, poprzez istniejące przewody wodociągowe stanowiące handlowe przejście graniczne wody pitnej. Spółka eksploatuje 1927,9 km sieci wodociągowej dostarczając wodę dla prawie 32 800 odbiorców zarówno indywidualnych, jak i firm. W administracji spółki na zasadzie umów cywilno-prawnych znajduje się około 340 km kanalizacji sanitarnej i 5 oczyszczalni ścieków w gminach: Ustroń, Wisła, Goleszów, Chybie i Strumień o maksymalnej przepustowości łącznej 27.016 m3 na dobę.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 14 listopada 2022 07:21
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  W Łasku kończą budowę w…

  Zestaw hydroforowy dostarczony na plac budowy

  Zielona Góra - nowa sieć…

  Modernizują sieć deszczową za 56 mln zł

  Agnieszka Zając nowym ek…

  Witamy nowego eksperta!

  Odbudują zasoby wodne Wi…

  Będą nowe zbiorniki, kanały, rurociągi