System monitoringu i sterowania

Powstanie nowoczesna platforma do zdalnego nadzoru i sterowania

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 stycznia 2021 11:48

Aquanet S.A. wybiera PSI Polska na dostawcę systemu SCADA

Powstanie nowoczesna platforma do zdalnego nadzoru i sterowania

Poznańska firma Aquanet S.A., należąca do czołówki przedsiębiorstw zarządzających infrastrukturą wodociągowo-kanalizacyjną w Polsce, zleciła PSI Polska wdrożenie systemu SCADA - Komputerowego Systemu Nadzoru Technologicznego KSNT dla Poznańskiego Systemu Kanalizacyjnego.

PSI Polska wdroży w Aquanet S.A. Komputerowy System Nadzoru Technologicznego (KSNT) – SCADA, bazujący na platformie technologicznej PSI oferującej wysoką konfigurowalność i elastyczność m.in. z wykorzystaniem technologii PSI Click Design. Do zadań PSI będzie należało opracowanie projektu wdrożenia systemu, dostawa, montaż i uruchomienie oprogramowania i sprzętu w obiektach Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Wiśniowej i Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach oraz w kolejnym etapie uruchomienie w poszczególnych obiektach Poznańskiego Systemu Kanalizacyjnego (PSK).

Inwestycja w system KSNT jest jednym z elementów strategii Aquanet polegającej na zbudowaniu nowoczesnej, zcentralizowanej platformy technologicznej wspierającej zdalny nadzór, sterowanie i zarządzanie w trybie online posiadaną infrastrukturą: przepompowniami, tłoczniami, komorami rozdziału ścieków, punktami pomiarowymi, deszczomierzami, komorami przelewów burzowych, syfonami i stacjami zlewnymi PSK.

Wybór PSI Polska poprzedził przetarg nieograniczony, a cechami szczególnymi rozwiązania informatycznego zaproponowanego przez PSI jest wysoka konfigurowalność i elastyczność, wynikająca m.in. z wykorzystania innowacyjnej technologii PSI Click Design.

System będzie nadzorował infrastrukturę, z której na co dzień korzystają mieszkańcy Poznania oraz okolicznych gmin. Umowa zakłada uruchomienie nowego systemu w terminie 25 miesięcy.

Informacje dodatkowe:

PSI Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI Software AG, który w oparciu o własne oprogramowanie, dostarcza kompleksowe rozwiązania pozwalające efektywnie zarządzać łańcuchem dostaw energii i towarów.

Aquanet S.A. należy do ścisłej czołówki firm z branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce. To największa w Wielkopolsce firma zajmująca się poborem, uzdatnianiem i dostarczaniem zimnej wody, odbiorem i oczyszczaniem ścieków, a także świadczeniem usług z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: firma PSI, Aguanet

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 stycznia 2021 11:48
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  PGW Wody Polskie

  Przedsiębiorstwa złożyły 3280 wniosków taryfowych

  Przegląd techniczny w Wo…

  Białystok: stawy infiltracyjne po przeglądzie

  Wodociągi Kieleckie zapr…

  Poidełka już czynne, kurtyny wodne gotowe

  NFOŚIGW ogłosił nabór - …

  1,5 mld zł na rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny