Inwestycje

„Sanitarka” za 2,7 mln złotych

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 19 października 2021 08:55

Piotrków Trybunalski: „Sanitarka” za 2,7 mln złotych

Ruszają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicy Glinianej w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszy etap obejmie zerwanie nawierzchni jezdni. Koszt robót ma sięgnąć 2,7 mln zł.

Budowa kanalizacji sanitarnych to inwestycje niewidoczne dla oczu, ale na pewno bardzo ważne dla mieszkańców i inwestorów.

- Rokrocznie wykonujemy takie prace przy okazji modernizacji dróg, choć zdarzają się również przypadki samodzielnych inwestycji - mówi wiceprezydent Adam Karzewnik i wskazuje jeden z takich przykładów. - Niebawem rozpoczynamy budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Glinianej. W tym rejonie brak jest miejskiego zorganizowanego systemu odprowadzania ścieków. Nieczystości częściowo gromadzone są w zbiornikach bezodpływowych, a częściowo odprowadzane do miejskiej sieci poprzez prywatny rurociąg ciśnieniowy. Jest to bardzo ważna inwestycja również ze względu na znajdującą się tutaj strefę przemysłową - zaznacza wiceprezydent i zauważa, że wykonanie inwestycji podniesie też atrakcyjność terenu dla potencjalnych inwestorów.

Celem budowy „sanitarki” jest uporządkowanie gospodarki ściekowej. - Takie inwestycje mają również wymiar ekologiczny. Realizacja projektu przyczyni się do likwidacji zbiorników bezodpływowych, a co za tym idzie potencjalnego zagrożenia skażenia wód podziemnych i powierzchniowych. W ulicy Glinianej będzie budowana kanalizacja sanitarna na odcinku od budynku WORD do ulicy Browarnej. Przy ul. Browarnej będzie wybudowana przepompownia ścieków. Projekt przewiduje budowę kanalizacji pod jezdnią ze względu na duże zagęszczenie uzbrojenia podziemnego pod chodnikami. Pracy rozpoczęły się w piątek, 15 października od frezowania jezdni. Roboty będą prowadzone pod ruchem, ale droga fragmentami będzie zwężona.  Kierowcy i piesi są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

Koszt inwestycji to ponad 2,7 mln zł z czego 2 mln zł stanowi dofinasowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych- informuje UM w Piotrkowie Trybunalskim.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 19 października 2021 08:55
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Dla nich był autorytetem

  Miła uroczystość w MWiK w Koszalinie

  Wodociągi Chrzanowskie: …

  Modernizację przepompowni ścieków w Myślachowicach

  Robota idzie pełną parą

  W Staszowie wymieniają wodociąg

  Posiedzenie Komisji i n…

  Jakość wód w Polsce