Inwestycje

Zielona Góra rozkopana

Marcin Simiński Dodany dnia: 20 marca 2023 09:08

W Zielonej Górze prowadzone jest obecnie kilka inwestycji w ramach dużego projektu mającego na celu uprządkowanie gospodarki wodami opadowymi.

 

 

Trwają prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Podgórnej i Zyty w Zielonej Górze.  Jak informują Wodociągi Zielona Góra gotowa jest już komora startowa do przewiertu w pasie drogowym i osadzono studnie na trasie kanalizacji deszczowej. Na Trasie Północnej trwa montaż kolejnego odcinka sieci w rejonie ronda. Przy ul. Marii Skłodowskiej Curie montowane były dziś zabezpieczenia pod osadzane separatory podczyszczające deszczówkę. Przy ul. Zawiszy Czarnego powstaje budowla piętrząca wody opadowe. Natomiast na os. Jędrzychów przygotowany został teren pod wykonanie stawu parkowego z małą architekturą.

W związku z trwającymi pracami od 08.03.2023r. do końca czerwca 2023r. następować będzie całościowe i częściowe wyłączanie pasa drogowego ww. ulic z użytkowania. 

Inwestycja powstaje w ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I”, Wykonawca jest  firma Aarsleff Sp. z o.o.

Warto dodać, że nie jest to jedyna prowadzona obecnie w mieście inwestycja w ramach tego projektu, wcześniej Wodociągi Zielona Góra informowały o trwających pracach przy budowie  kolektora deszczowego od Ronda Kaziowa do ul. Dworcowej. Do końca kwietnia br. powinny zakończyć się wszystkie prace w tym zakresie. Wykonawcą inwestycji jest firma BUDIMEX S.A.

Do końca kwietnia trwać ma też budowa nowego odcinka kanalizacji deszczowej w ul. Trasa Północna i Sulechowska. Tu wykonawcą jest również Aarsleff Sp. z o. o.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Zielona Góra

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 20 marca 2023 09:08
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Krzysztof Juszkiewicz no…

  Wodociągowiec.pl zyskał nowego eksperta. Witamy "na pokładzie"!

  Wodociągi Kieleckie zapr…

  Poidełka już czynne, kurtyny wodne gotowe

  Szczecin: śladami zabytk…

  Szczecin: śladami zabytkowych pomp

  Będą spulchniać dno Wisły

  „Chude Wojtki” gotowe do pracy