Wnioski taryfowe

Związkowcy pójdą pod siedzibę Wód Polskich

Marcin Simiński Dodany dnia: 28 maja 2023 20:26

Wolny Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska zapowiedział ogólnopolską manifestację przed siedzibą PGW Wody Polskie w Warszawie. Protest ma się odbyć 21 czerwca.

Jak poinformował Zarząd WZZPGWiOŚ decyzja o manifestacji zapadła w związku z ciągłymi problemami z zatwierdzaniem nowych wniosków taryfowych składanych przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne do Wód Polskich. 

„Mimo podjętych działań, przyjętych uchwał przez Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego, wysłanych pism oraz regionalnych protestów, składane (w ostatnich miesiącach) przez firmy wodociągowo-kanalizacyjne wnioski do PGW Wody Polskie o nowe taryfy nadal w większości przypadków rozpatrywane są negatywnie lub przeciągany jest w czasie proces decyzyjny(…)Jeśli podejście i działania PGW Wody Polskie  nie ulegną zmianie to należy spodziewać się  w najbliższym czasie utraty płynności finansowej, co zmusi zarządy tych firm (są to na ogół spółki prawa handlowego) do złożenia wniosku do Sądu o upadłość firmy. Już teraz firmy te borykają się z zagrożeniem utraty płynności finansowej”- czytamy w komunikacie WZZPGWiOŚ: „Wobec powyższego, planujemy ogólnopolską manifestacje przed Wodami Polskimi w Warszawie w dniu 21czerwca br. (Środa) w godz. 12.00 – 14.00”.

Zarząd WZZPGWIOŚ informuje, że dalsze szczegółowe informacje dotyczące planowanej organizacji będzie już przekazywał do oddziałów regionalnych Związków.

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 28 maja 2023 20:26
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Miniatura płockiej wieży…

  Poidełko na 130. urodziny

  Statek pomieści tysiąc p…

  Ciekawostka spoza branży - nowy prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

  PGW Wody Polskie: WODY T…

  Kampania społaczna Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

  Darmowa woda w twoim dom…

  NCBR szuka chętnych do projektu