Ekspolatacja systemów wodnych

Chodzieskie Wodociągi: inspekcja TV w studniach

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 stycznia 2023 09:47

Chodzieskie wodociągi we współpracy z firmą BLWM sp. z o.o. przeprowadziły diagnostykę 2 studni głębinowych na jednym z ujęć. Celem badań była aktualna ocena stanu technicznego studni oraz wybranie optymalnej metody ich renowacji lub remontu.

 

Prace, które wykonano jak informuje spółka jeszcze w grudniu 2022,  polegały na wykonaniu inspekcji TV oraz serii pomiarów geofizycznych w otworach studziennych z wykorzystaniem różnych technik według wcześniej przygotowanego programu pomiarowego.

„W zakresie badań była w szczególności: weryfikacja konstrukcji i orurowania otworów, ocena stanu i uszczelnienia przestrzeni pozarurowych, ocena stanu obsypki filtracyjnej, określenie stopnia i obszaru kolmatacji stref przyfiltrowych, wyznaczenie obszarów dopływów wód do otworu, analiza hydrodynamiczna otworów w stanie spoczynku i podczas pracy” - opisują zakres przeprowadzonych badań diagnostycznych Chodzieskie Wodociągi.

MWiK aktualnie eksploatuje 18 studni głębinowych. Wody podziemne ujmowane są z czwartorzędowych i trzeciorzędowych warstw wodonośnych. Roczny pobór wód podziemnych z wszystkich ujęć kształtuje się na poziomie ok. 1,3 mln m3.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MWiK w Chodzieży

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 stycznia 2023 09:47
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Pomoc z Aquanet Poznań d…

  Do Charkowa dotarł TIR z rzeczami pierwszej potrzeby dla pracowników

  Kranówka najlepsza na up…

  Kurtyny w Krakowie już chłodzą

  Wesołych Świat

  Szcześliwego Nowego Roku 2022

  Wieści prosto z Ukrainy …

  Wieści prosto z Ukrainy - Infrastruktura Krytyczna