Trendy

Wodociągi Kieleckie wspierają wodniaków

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 1 sierpnia 2021 18:25

Rower wodny dla UKS

Wodociągi Kieleckie wspierają wodniaków

Drugi rower wodny dla Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce" przekazały Wodociągi Kieleckie. Sprzęt ma oswajać z wodą najmłodszych, którzy mogą skorzystać również z darmowych kursów żeglarstwa i pierwszej pomocy.

W piątek 30 lipca na przystani Zalewu Kielce odbyła się miła uroczystość przekazania roweru wodnego od Wodociągów Kieleckich dla Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce". Klub prowadzi w wakacje darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży z żeglarstwa oraz pierwszej pomocy, m.in. dla uratowanych z wody topielców. Pierwszy rejs nowym sprzętem po zalewie odbyli prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz oraz prezes UKS "Zalew Kielce" Andrzej Kosmala, a towarzyszyli im dwaj młodzi uczestnicy zajęć. Wszystkich zabawiała maskotka wodociągów — puchaty Dinuś.

Nie był to pierwszy podarunek od wodociągowej spółki dla klubu. Pierwszy taki sam rower przekazano w 2019 r., dzieciaki dostały też nowoczesne, lekkie i wygodne kamizelki ratunkowe. 

- Kiedy dowiedziałem się, jak wielkim powodzeniem cieszy się nasz rower, nie wahałem się spełnić kolejną prośbę klubu. Oswajanie się z wodnym żywiołem, bezpieczeństwo dzieciaków są najważniejsze, a przy okazji uczą się, jak ważna jest dla nas wszystkich woda — mówił prezes Milcarz.

- Chociaż najwięcej czasu i energii poświęcamy żeglarstwu, to rower wodny okazuje się bardzo przydatny. Są dzieci, które, zanim popłyną same na żaglówce, muszą przywyknąć do wody. Rower wodny jest stabilny, pływają w nim cztery osoby, dzieci czują się bezpiecznie i przyzwyczajają do otwartej przestrzeni na zalewie — tłumaczył prezes Kosmala.

Wodociągi Kieleckie są mecenasem klubu od 4 lat.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Kielce

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 1 sierpnia 2021 18:25
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Odrestaurują przeciwpowo…

  Śluza w Gdańsku zyska lepsze zaplecze

  Wodociągowcy Woj. Mazowi…

  Odbył się V zjazd

  Wodociągi Zielona Góra p…

  Zrobią porządek z wodami opadowymi

  Komisja Europejska przyj…

  29,3 mld euro do 2027 na infrastrukturę, klimat i środowisko